Wady i zalety okien PCV

post cover

Wady i zalety okien PCV

Decyzja o tym, jakie okna zamontujemy w swoim domu czy mieszkaniu, jest niezwykle istotna. To nie tylko nasze okna na świat, maja one także szereg innych funkcji. Mają za zadanie chronić wnętrze naszego domu przed czynnikami atmosferycznymi, a także zabezpieczać przed uciekaniem ciepła. Okna PCV są pod tym względem bardzo zadowalające, nowoczesne modele mają świetnie współczynniki przenikania ciepła na bardzo niskim poziomie.

Inną zaletą okien PCV jest to, że są one odporne na wilgoć i na czynniki atmosferyczne, takie jakie deszcz, śnieg czy wiatr. Charakteryzują się jednak niskim wskaźnikiem infiltracji powietrza, dlatego wszelkie zanieczyszczenia, jak na przykład szkodliwe gazy, nie będę infiltrowane na zewnątrz pomieszczenia. Pod tym względem lepiej wypadają okna drewniane, niestety jednak drewno wypada dość kiepsko na tle okien PCV. Okna PCV mogą przybierać dowolne kolory obramowań, ich cechą jest tez niska cena, ze względu na niewielkie koszty produkcji i ceny materiałów.

Okna PCV są bardzo energooszczędne, ze względu na fakt, iż mają one specjalną konstrukcję. Jednak wszelkie uchybienia w zakresie produkcji mogą mieć silne negatywne następna w postaci pękania ram, a nawet szyb. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż okna PCV są mocno podatne na bardzo wysokie temperatury i mogą się pod ich wpływem rozkurczać, dlatego rzetelni producenci uwzględniają ten czynnik przy produkcji oraz podczas montażu. Okna PCV będą dobrą decyzją, dlatego warto wybrać właśnie je.

Więcej szczegółowych informacji na temat okien PCV znajduje się tutaj http://oknapankowski.pl/?page_id=104&lang=pl