Uliczne kosze na śmieci również mogą być ozdo...

post cover

Uliczne kosze na śmieci również mogą być ozdobą miejskiej przestrzeni

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że przestrzeń miejska wokół nas ulegnie takim zmianom. Była ona raczej zlepkiem przypadkowych elementów, które w żadne sposób nie łączyły się ze sobą. Dzisiaj na szczęście ta sytuacja się zmienia i miasta są coraz bardziej staranie aranżowane, dzięki czemu możemy poczuć się w nich lepiej.

Elementy małej architektury również mogą się wyróżniać i zwracać uwagę swoim wyglądem

Dba się również o takie elementy jak miejskie kosze na śmieci, ławki uliczne, stojaki na rowery czy też kosze na psie odchody. Wydaje się, że to elementy, na które nikt z nas nie zwraca uwagi, jednak spacerując coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że ktoś podziwia nowoczesny design ławki czy stojaka na rowery. To, że wszystko jest tak starannie zaprojektowane i przygotowane powoduje, że czujemy się w pewien sposób zadbani, ponieważ władze miast dbają o wygląd tych wszystkich elementów dla nas, abyśmy poczuli się w mieście dobrze i komfortowo.

Nawet kosze na psie odchody mogą być estetyczne i designerskie

Takie elementy, jak uliczne kosze na śmieci czy kosze na psie odchody nie kojarzą nam się z estetyką, a raczej z przedmiotem pierwszej użyteczności, na który nie zwracamy szczególnej uwagi. Jednak czujemy się zdecydowanie lepiej, kiedy tak podstawowa rzecz jest czysta, wygląda dobrze i nie walają się wokół śmieci. Można nawet przypuszczać, że tak zadbana miejska aranżacja skłania ludzi do tego, aby mniej śmiecić i brudzić i by bardziej dbać o przestrzeń wokół, dzięki czemu będziemy żyli w coraz ładniejszym i czystym świecie.

Artykuł powstał dzięki http://www.fobar.pl

Related Posts

Brak postów do wyświetlenia