Czy warto wybierać nieruchomość pod kątem wyso...

post cover

Czy warto wybierać nieruchomość pod kątem wysokości ubezpieczenia

  1. Wiadomo, że przy zakupie domu lub mieszkania lokalizacja ma duże znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o wysokość ubezpieczenia
  2. Ubezpieczyciele posiadają listę czynników, które mogą znacząco wpłynąć na wysokość polisy

Kiedy planujemy zakup domu lub mieszkania, zwracamy uwagę na wiele czynników. Nieruchomości jest na rynku wiele, dlatego mamy z czego wybierać, wybór też jest często bardzo trudny i ostatecznie wahamy się pomiędzy kilkoma ostatecznymi możliwościami. Jest to niezmiernie trudna decyzja, ponieważ wybieramy miejsce, w którym będziemy mieszkać przez wiele lat i do którego będziemy dojeżdżać czy też wracać każdego dnia, miejsce w którym być może planujemy założyć rodzinę i spędzić wiele chwil w gronie najbliższych.

Przy wyborze nowego domu lub mieszkania należy wziąć wiele czynników pod uwagę jeśli będziemy chcieli nieruchomość ubezpieczyć od razu po zakupie.

Lokalizacja ma duże znaczenie

Musimy jednak brać pod uwagę nie tylko to, czy podoba nam się dany dom czy mieszkanie, ale też teren, w jakim się znajduje czy możliwości aranżacji, co znajduje się w najbliższym otoczeniu, jak bardzo uczęszczane są okoliczne drogi i wiele innych czynników. Jeśli mamy do wyboru dom na terenach zalewowych, często nie warto podejmować ryzyka, podobnie z mieszkaniami w okolicach, w których często dochodzi do włamań, kradzieży czy dewastacji. Warto jednak zwrócić uwagę, jakim ryzykiem obciążona jest dana nieruchomość i jak wpłynie to na wysokość ubezpieczenia domu czy ubezpieczenia mieszkania. Na przykład mieszkania na parterze będą generowały większe koszty ubezpieczenia, ze względu na fakt, że ubezpieczyciele traktują je jako bardziej obciążone ryzykiem włamania. Dlatego warto mieć wzgląd na wszystko i podejść do zakupu z dużym rozsądkiem.

Mając świadomość, jakie czynniki wpływają na wysokość ubezpieczenia, łatwiej będzie wybrać odpowiednią lokalizację, a tym samym uniknąć w przyszłości różnego rodzaju nieprzyjemnych zdarzeń.

Artykuł powstał dzięki http://www.bestpolisa.pl

Related Posts

Brak postów do wyświetlenia